Aktualności

Polak odpowiedzialny za rolnictwo UE 2 grudnia 2019 Polak odpowiedzialny za rolnictwo UE Prawnik i polityk Janusz Wojciechowski będzie reprezentował Polskę w nowo wybranej Komisji Europejskiej pod przewodnictwem Ursuli von der Leyen. Podczas głosowania w Parlamencie 27 listopada 461 posłów zagłosowało za wyborem nowego składu kolegium komisarzy, 157 zagłosowało przeciwko, a 89 wstrzymało się od głosu. - Moje przesłanie jest proste: zabierzmy się do pracy! - powiedziała szefowa nowej KE.
Wyniki nowego badania Eurobarometr: większość E 27 listopada 2019 Wyniki nowego badania Eurobarometr: większość Europejczyków uważa, że UE powinna zaproponować dodatkowe środki w celu rozwiązania problemów związanych z jakością powietrza Według nowego badania Eurobarometr ponad dwie trzecie Europejczyków uważa, że Unia Europejska powinna zaproponować dodatkowe środki w celu poprawy jakości powietrza. Spośród ponad 27 tys. obywateli, z którymi przeprowadzono rozmowy we wszystkich państwach członkowskich, ponad połowa jest zdania, że gospodarstwa domowe, producenci samochodów, producenci energii, rolnicy i władze publiczne nie podejmują wystarczających działań na rzecz dobrej jakości powietrza.
200 mln na promocję unijnej żywności 22 listopada 2019 200 mln na promocję unijnej żywności W 2020 r. Komisja Europejska przeznaczy 200,9 mln euro na współfinansowanie działań promujących produkty rolno-spożywcze UE zarówno we wspólnocie jak i poza jej granicami m.in. w Kanadzie, Chinach, Japonii, Korei, Meksyku i Stanach Zjednoczonych. - Reputacja europejskich produktów rolno-spożywczych na świecie jest doskonała – zapewnia unijny komisarz ds. rolnictwa Phil Hogan.
Handel przynosi korzyści 21 listopada 2019 Handel przynosi korzyści Niższe ceny, większy wybór towarów i ich lepsza jakość, tworzenie nowych miejsc pracy – to korzyści, jakie Europejczycy doceniają w prowadzonej przez wspólnotę polityce handlowej. Wyniki specjalnego badania Eurobarometru opublikowanego przez Komisję Europejską pokazują, że 60 proc. obywateli UE ma poczucie, że osobiście czerpie korzyści z handlu międzynarodowego.
DiscoverEU: darmowe bilety kolejowe dla 18-latków 14 listopada 2019 DiscoverEU: darmowe bilety kolejowe dla 18-latków chcących zwiedzić Europę Młodzi ludzie mogą ubiegać się o darmowe bilety kolejowe od 7 do 28 listopada dzięki inicjatywie DiscoverEU wspieranej przez Parlament Europejski. 
Parlament Europejski upamiętnił 30-tą rocznicę 13 listopada 2019 Parlament Europejski upamiętnił 30-tą rocznicę upadku muru berlińskiego Posłowie upamiętnili rocznicę upadku muru berlińskiego podczas ceremonii otwarcia sesji plenarnej w Brukseli 13 listopada.  
 Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania 8 listopada 2019 Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania 8 listopada obchodzony jest Europejski Dzień Zdrowego Żywienia i Gotowania.  Z tej okazji w Zespole Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu odbyła się dzisiaj, tj. 8.11. impreza edukacyjna, promująca zdrowe odżywianie, gotowanie i zdrowy styl życia.
Polityka przemysłowa przyszłości 7 listopada 2019 Polityka przemysłowa przyszłości Pojazdy autonomiczne, technologie wodorowe, e-zdrowie, internet rzeczy, gospodarka niskoemisyjna oraz cyberbezpieczeństwo – obszary, w jakich – zdaniem grupy ekspertów - Unia Europejska powinna postawić na rozwój w przyszłości. - Nasz jednolity rynek to wyjątkowa szansa konkurowania na skalę światową dla naszego przemysłu – powiedziała komisarz Elżbieta Bieńkowska.  
Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych w Dz 6 listopada 2019 Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych w Dzierzgoniu W ramach Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych uczniowie klas gastronomicznych Zespołu Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu mięli okazję uczestniczyć w warsztatach kulinarnych zorganizowanych przez nasz Punkt.  
Staż w Parlamencie Europejskim: aplikacje do 30 l 5 listopada 2019 Staż w Parlamencie Europejskim: aplikacje do 30 listopada! Chcesz zobaczyć, jak na co dzień funkcjonuje Parlament Europejski? Zaaplikuj na staż, by zdobyć praktyczne doświadczenie w naszej międzynarodowej, wielojęzycznej instytucji!  
Dzień Równej Płacy 4 listopada 2019 Dzień Równej Płacy Kobiety w Unii Europejskiej wciąż zarabiają średnio o 16 proc. mniej niż mężczyźni. W porównaniu z zeszłym rokiem, kiedy kobiety zarabiały o 16,2 proc. mniej, sytuacja poprawiła się tylko nieznacznie. W tym roku Europejski Dzień Równej Płacy przypada 4 listopada. Jest to moment, w którym kobiety symbolicznie przestają otrzymywać wynagrodzenie w porównaniu ze swoimi kolegami za tę samą pracę.
1 listopada w Europie - jak Europejczycy obchodzą 1 listopada 2019 1 listopada w Europie - jak Europejczycy obchodzą Dzień Wszystkich Świętych? 1 listopada w Polsce obchodzone jest święto Wszystkich Świętych. Tego dnia odwiedzamy groby naszych bliskich zmarłych. Jak ten dzień spędzają Europejczycy?
Lasy płoną już w całej Europie 31 października 2019 Lasy płoną już w całej Europie Coraz więcej państw europejskich boryka się z problemem pożarów lasów – wynika ze sprawozdania KE za ubiegły rok. - Co godzinę tracimy lasy o powierzchni odpowiadającej 800 boiskom piłkarskim – alarmuje komisarz Karmenu Vella. W 2018 r. najwięcej pożarów na obszarach leśnych o powierzchni co najmniej 30 hektarów odnotowano we Włoszech, Portugalii, Wielkiej Brytanii i Szwecji.  
Platformy internetowe raportują KE 30 października 2019 Platformy internetowe raportują KE Komisja Europejska opublikowała pierwsze roczne sprawozdania sporządzone przez Facebook, Google, Microsoft, Mozilla i Twitter oraz 7 europejskich stowarzyszeń branżowych w oparciu o kodeks postępowania w zakresie zwalczania dezinformacji. Samoregulacyjny kodeks, zainicjowany w październiku 2018 r., jest ważnym filarem planu walki z dezinformacją w sieci.
SELFIE dla uczniów i nauczycieli 28 października 2019 SELFIE dla uczniów i nauczycieli Mija rok od uruchomienia SELFIE, bezpłatnego narzędzia Komisji Europejskiej dostępnego w internecie, które pomaga szkołom ocenić i udoskonalić sposoby wykorzystywania technologii na potrzeby nauczania i uczenia się. Do tej pory z SELFIE skorzystało ponad 450 tys. uczniów, nauczycieli i dyrektorów szkół w 45 krajach. Oczekuje się, że do końca 2019 r. liczba ta przekroczy pół miliona.